Kasmet tūkstančiai žmonių tampa vagysčių aukomis. Nesvarbu, ar tai būtų pavogta piniginė, ar įsilaužimas į namus, emocinė ir finansinė žala gali būti didelė. Laimei, yra priemonių, kurių galite imtis, kad apsisaugotumėte nuo tapimo auka. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime kai kuriuos įtartinus veiksnius, kurie gali rodyti galimą vagystę, ir pateiksime keletą patarimų, kaip išlikti saugiems.
Veiksniai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį
Norint apsisaugoti nuo vagysčių, geriausia gynyba – būti sąmoningam ir atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta aplink jus. Štai keletas požymių, kurie gali rodyti galimą vagystę
1) Nepažįstami veidai kaimynystėje – jei pastebėjote, kad jūsų apylinkėse sukiojasi nepažįstamas asmuo, būtinai nedelsdami kreipkitės į vietos teisėsaugos institucijas. Jei esate dažnai išvykę, Jums gali padėti apsaugos sistemos ir saugos tarnyba.
2) įtartini automobiliai – jei matote nepažįstamą automobilį, stovintį prie jūsų namų arba kelis kartus važiuojantį per jūsų rajoną, tikėtina, kad jis gali būti susijęs su kažkuo negera.
3) Keisti garsai – jei girdite keistus garsus, sklindančius iš lauko (pvz., dūžtantį stiklą), tai gali reikšti, kad kažkas bando įsilaužti į jūsų namus ar transporto priemonę.
4) Neprižiūrimi paketai – jei paketai ilgą laiką paliekami be priežiūros ir niekas jų neatsiima, tai gali reikšti galimą vagystę toje vietovėje. Įsitikinkite, kad nepaliekate vertingų daiktų atviroje vietoje, kur jie gali pritraukti vagis.
5) Šalia bankų / bankomatų besisukiojantys žmonės – Būkite atsargūs naudodamiesi bankomatais arba įeidami į banką, nes netoliese gali būti žmonių, kurie ieško potencialių taikinių. Būdami šiose vietose būkite atidūs ir visada būkite budrūs.
Saugumo priemonės, kurių galite imtis
Prieš išeidami iš namų įsitikinkite, kad visi langai ir durys yra užrakinti, o kad nakties metu būtų užtikrintas papildomas saugumas, lauke įrenkite judesio jutiklio lemputes. Taip pat apsvarstykite galimybę įrengti apsaugos kameras aplink savo turto perimetrą, kad bet koks įtartinas elgesys būtų užfiksuotas vaizdo kamera, jei kas nors nutiktų, kol jūsų nėra namuose.
2) Paslėpkite vertingus daiktus – nepalikite vertingų daiktų, pavyzdžiui, papuošalų ar brangios elektronikos, išdėliotų matomoje vietoje, nes tai gali pritraukti nepageidaujamą vagių, kurie gali ieškoti lengvų taikinių, dėmesį. Vietoj to saugiai juos laikykite, kad jie visada būtų paslėpti ir apsaugoti.
3) Venkite nešiotis grynųjų pinigų – viešumoje stenkitės su savimi nesinešioti didelių grynųjų pinigų sumų, nes taip tapsite labiau pažeidžiami nusikaltėlių, kurie gali nusitaikyti į asmenis, turinčius matomų turtų ar turto, bandymų apiplėšti.
4) Naudokitės kreditinėmis kortelėmis – pirkdami internetu ar parduotuvėse rinkitės kreditines korteles, o ne grynuosius pinigus, nes jos labiau apsaugo nuo sukčiavimo nei grynieji pinigai, jei jie kada nors būtų pavogti ar atsitiktinai pamesti.
5) Būkite budrūs – Visada būkite budrūs viešose vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose ar parkuose, kad galėtumėte greitai atpažinti bet kokį įtartiną elgesį, kol dar nevėlu imtis veiksmų.
Apsauga gėdos nedaro
Vagystės, deja, yra dažnas reiškinys, tačiau jos neturi sugriauti gyvenimo, jei iš anksto imamasi tinkamų atsargumo priemonių! Žinodami apie įtartinus aplinkos veiksnius, galime geriau apsisaugoti nuo potencialių vagių ir užtikrinti, kad mūsų daiktai visada būtų saugūs! Būkite budrūs ir įsitikinkite, kad netapote lengvu taikiniu – laikykitės šių pirmiau nurodytų saugumo priemonių, kad nusikaltėliai net nesusimąstytų apie tai, kad galėtų į jus nusitaikyti.