Maža gyva būtybė namuose – tai priežastis ja rūpintis papildomai. Nesvarbu, ar turite šunį, ar katę, jūsų augintiniui reikia dėmesio. Pradėti, žinoma, turėtumėte nuo tinkamo maisto parinkimo, atsižvelgdami į gyvūno sveikatos ypatumus, veislę ir amžių. Toliau reikėtų įrengti poilsio kampelį, nupirkti indų maistui ir vandeniui bei maudymosi kosmetikos priemonių. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte pagrindinius priežiūros aspektus ir patarimus, kaip pasirinkti maistą savo augintiniams.
Kaip pasirinkti kokybišką maistą: ekspertų patarimai
Šiuolaikinių įvairios sudėties ir skonio pašarų pasirinkimas yra neįtikėtinas. Tačiau didelis veterinarinių produktų kiekis dar nereiškia, kad visi jie yra kokybiški ir turėtų būti perkami. Deja, parduodamos ekonominės klasės pašarų pakuotės. Ne paslaptis, kad dėl tokio maisto jūsų uodeguotasis draugas gali blogai jaustis. Todėl pirkite tik iš patikimų gyvūnų augintinių ėdalo gamintojų ir užsisakykite iš svetainių, kuriose siūlomas tik aukštos kokybės premium, super premium ir holistinis maistas. Nes būtent šie racionai yra subalansuoti ir juose nėra alergenų, pavyzdžiui, kviečių glitimo ir dirbtinių ingredientų.
Kai kurie šeimininkai bando „įpiršti” šuniukui ar kačiukui natūralią mitybą, taip darydami iš karto dvi klaidas. Pirma, natūralioje dietoje augintinio savininkas negali apskaičiuoti savo augintiniui skirto maistinių medžiagų kiekio, todėl atsiranda disbalansas ir šuo ar katė negauna svarbių mikroelementų. Tai gali sukelti sveikatos problemų. Antra, augintinį sunku pervesti prie sauso ar šlapio ėdalo. O jei šeimininkas bando derinti natūralų šėrimą su sausomis granulėmis, gyvūnas gali patirti virškinamojo trakto dirginimą, kuris sukelia rimtų problemų.
Todėl ekspertų patarimai yra vieningi:
- vietoj natūralaus maisto rinkitės sausą arba šlapią maistą;
- atidžiai išstudijuokite sudėtį ant pakuotės, pirmoje vietoje turėtų būti mėsos sudedamosios dalys ir nurodyta, kokios;
- stebėkite organizmo reakciją, plaukus, akių blizgesį ir kt;
- atsižvelkite į gyvūno pageidavimus (jam gali labiau patikti žuvis nei kalakutiena);
- atsižvelkite į savo augintinio dydį, veislę ir amžių;
- aktyvūs šunys šeriami ėdalu, pažymėtu etikete „Active” arba „Energy”;
- maistą rinkitės pagal sveikatos savybes;
- yra tinkamas maistas sterilizuotiems arba kastruotiems gyvūnams.
Ant maisto pakuočių pateikiama svarbi informacija, įskaitant rekomendacijas dėl amžiaus ir porcijos dydžio. Iki 1 metų amžiaus augantis organizmas naudoja daugiau energijos, todėl kūdikius reikėtų maitinti tik specializuotu maistu. Jų sudėtyje gausu baltymų, kalcio, vitaminų ir mineralų.
Kas griežtai draudžiama: druska, prieskoniai, padažai, balta duona, cukrus, šokoladas, ankštinės daržovės, grybai. Jokio maisto nuo stalo, nieko kepto, sūraus ar aštraus. Šunų virškinimas nėra toks pat kaip žmonių, todėl augintinio mityba turėtų būti kitokia.
Augintinių priežiūra grindžiama tinkamai parinkta mityba ir aktyviu gyvenimo būdu. Taip pat svarbu laikytis higienos ir laiku paskiepyti augintinį pas veterinarijos gydytoją.