Kiekvienam iš mūsų tikriausiai yra tekę rašyti savąjį gyvenimo aprašymą, tačiau daugelis tikriausiai iki šiol pilnai nežino kaip tai reikėtų tiksliai padaryti. Pasitarus su specialistais, kurie užsiima darbuotojų paieška, nusprendėme surašyti pagrindinius CV elementus, kurie privalo būti tokio tipo dokumente. Juos pateikiame žemiau.
Pirmiausia, reikia nurodyti tikslias kontaktines detales, tai yra pilną vardą, namų adresą, telefono numerį bei elektroninį paštą. Daugelis net nežino, jog gimimo data praktiškai yra nereikšminga, nebent kandidatuojate į kokią aktorystės ar modelio profesiją, todėl jos į gyvenimo aprašymą net nėra būtina įtraukti.
Pateikiant trumpą savo aprašą, reikėtų viską parašyti nenuginčijimo teiginio forma. Tai reiškia, kad reikia išskirti tik svarbiausias su Jumis susijusias detales, kurios padėtų išsiskirti iš kitų kandidatų. Dažniausiai tai yra talpinama pačioje CV pradžioje, kur nurodomi pagrindiniai gyvenimo pasiekimai bei įgūdžiai, o kartu ir svarbiausi karjeros siekimai. Geras gyvenimo aprašymas didžiausią dėmesį turėtų skirti į būtent tą sektorių, į kurį kandidatuojate, o motyvacinis laiškas turėtų būti ne universalus, o susijęs būtent su geidžiamu darbu.
Kalbant apie išsilavinimo skiltį, tai čia reikia nurodyti visų mokyklų bei profesinių kursų baigimo datas . Pirmoje vietoje turi būti pati naujausia ir viskas tęstis žemėjančia tvarka. Taip pat galima pridėti pažymius bei specialius kursus, kuriuos pabaigėte studijų metu. Panašiai yra ir su darbo patirtimi, tik čia akivaizdu, jog reikia pabrėžti tą informaciją, kuri yra glaudžiai susijusi su kandidatuojama pozicija. Žinoma, kad turi būti nurodytas pareigybių, įmonės pavadinimas, atsakomybės ir laiko tarpas, kurį dirbote. Jeigu turite nemažai patirties, tai ją galima nurodyti priekyje išsilavinimo. Atrodytų, jog tai nieko ypatingo, tačiau atrankų specialistams taip darbuotojų paieška taps ženkliai paprastesnė.
Žinoma, jog reikia nepamiršti „pagirti“ save ir įgūdžiuose nurodyti kalbas, bei kompiuterinius įgūdžius, tačiau nereikia parašyti nieko, ko negalėtumėte įrodyti darbo pokalbio metu. Kalbant apie pomėgius, tai patikėkite, „sportas“, „filmų žiūrėjimas“ ir panašus išsireiškimai tikrai neatkreips atrankų specialisto dėmesio, nes tai jie mato praktiškai kiekviename gyvenimo aprašyme.
Daugiau patarimų, susijusių su darbuotojų paieška bei personalo atranka galite rasti čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska